Stavba zahradního krbu svépomocí

Chcete si postavit zahradní krb sami a hledáte způsob, jak na to?

Stavba zahradního krbu svépomocí

Přemýšlíte jak krb vyrobit, z jakého materiálu, aby vám vydržel co nejdéle?

Máme pro vás řešení, které vám ušetří práci a čas. Váš vysněný zahradní krb budete mít dřív, než jste si mysleli! Stavbu krbu můžete zrealizovat svépomocí, z vlastního materiálu nebo jednoduše zakoupit již hotové dílce z naší výroby FORWARD.

Zahradní krb svépomocí - jak na to?

Pokud přemýšlíte nad vlastní stavbou zahradního krbu, je zapotřebí mít promyšlený vzhled a místo umístění krbu.
Dalším krokem je zvolit správný materiál, ze kterého chcete krb postavit. Je třeba zvolit takový materiál, který vám nepopraská po prvním zatopení nebo v průběhu používání krbu. Dále je nutné mít promyšlené rozměry, které zaručí stabilitu a správný odtah kouře do komína

Stavba zahradního krbu může začít

  • Umístění krbu - krb umístěte do závětří, zvažte odkud vanou větry, později to oceníte hlavně vy a vaši sousedé. Pokud chcete umístit krb pod střechu, např. do pergoly, připravte si otvor na protažení komína skrze střechu. Krb lze umístit i samostatně, do svahu, či k domu - doporučujeme počítat i s prostorem pro přípravu pokrmů, odkládací prostor, ukládání dřeva a především počítat s pohodlným posezením.
  • Dobré základy pro krb - to zaručí jeho dobrou stabilitu a odolnost, doporučujeme minimálně 80 cm do hloubky. Základy by měly vystupovat minimálně 10 až 15 cm nad povrch a měly by vám vytvořit tzv. sokl, na který pak krb postavíte. Tuto základovou desku doporučujeme odizolovat.
  • Použitý materiál - by měl korespondovat a ladit s prostředím, ve kterém bude krb stát. Materiál může být přiznaný či omítnutý. Měl by být z materiálu, který odolává vysokým teplotám.
  • Topeniště - je asi nejdůležitějším místem celého krbu. Musí odolávat vysokým teplotám, musí být kvalitně provedené a neporušené. Nezapomeňte na vodicí profily pro vložení roštu nebo lávového kamene.
  • Odkládací prostor - ten je nutný pro pohodlné užívání krbu. Při stavbě proto počítejte s vedlejší podpěrnou zídkou pro desku, kde budete připravovat pokrmy a odkládat náčiní pro grilování. Horní desku si pak můžete zakoupit u kameníka nebo obložit sami. Měla by být z odolného a tvrdého materiálu, aby vám vydržela co nejdéle.
  • Komín - doporučujeme používat speciální komínové tvárnice. Nad komín pak umístěte kryt, aby do něj nepršelo. Zdatní stavebníci si můžou v komíně udělat i udírnu.

Stavba krbu může být pro někoho snadná, pro druhé náročná. Pokud se však chcete vyhnout problémům a řešením špatně postaveného krbu, pak právě pro vás nabízíme již hotové krbové dílce.

Výsledek, jak takový krb může vypadat si můžete prohlédnout zde:

zahradní krb Lužnicezahradní krb Šumavazahradní krb Zvíkov se stolkem

Postavte si zahradní krb z připravených dílů

Pokud hledáte vhodný materiál pro stavbu zahradního krbu, pak už hledat nemusíte. U nás si můžete vybrat jednotlivé díly a sami si krb sestavit na zahradě. Dostanete od nás cenné rady a plán na stavbu krbu. Ušetříte čas a peníze se sháněním materiálu na stavbu a hlavně rad jak na to.

Záruka české kvality

Zárukou na kvalitu jednotlivých dílů vám bude naše firma FORWARD, která vyrábí krby více jak 20 let. Získáte tak od nás již hotový materiál a dílce, díky kterým bude stavba krbu zábava. Veškeré díly vyrábíme ručně z kvalitních surovin a materiálů, v ČR, na Jihu Čech ve městě Lomnice nad Lužnicí.

Přijďte si prohlédnout  zahradní krby a udírny

Přijeďte se podívat na zahradní krby a udírny do našich expozic, do detailu si je můžete prohlédout a zeptat se nás na další informace. Expozice zahradních krbů najdete v Lomnici nad Lužnicí a v Soběslavi. Více informací >>

Další možností jsou výstavy a veletrhy, na kterých nás můžete každoročně vidět. V letošním roce 2016 si můžete zahradní krby a udírny FORWARD prohlédnout na těchto výstavách >>

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím