Stavba zahradního krbu svépomocí

Chcete si postavit zahradní krb sami a hledáte způsob, jak na to?

Stavba zahradního krbu svépomocí

Přemýšlíte jak krb vyrobit, z jakého materiálu, aby vám vydržel co nejdéle?

Máme pro vás řešení, které vám ušetří práci a čas. Váš vysněný zahradní krb budete mít dřív, než jste si mysleli! Stavbu krbu můžete zrealizovat svépomocí, z vlastního materiálu nebo jednoduše zakoupit již hotové dílce z naší výroby FORWARD.

Zahradní krb svépomocí - jak na to?

Pokud přemýšlíte nad vlastní stavbou zahradního krbu, je zapotřebí mít promyšlený vzhled a místo umístění krbu.
Dalším krokem je zvolit správný materiál, ze kterého chcete krb postavit. Je třeba zvolit takový materiál, který vám nepopraská po prvním zatopení nebo v průběhu používání krbu. Dále je nutné mít promyšlené rozměry, které zaručí stabilitu a správný odtah kouře do komína

Stavba zahradního krbu může začít

  • Umístění krbu - krb umístěte do závětří, zvažte odkud vanou větry, později to oceníte hlavně vy a vaši sousedé. Pokud chcete umístit krb pod střechu, např. do pergoly, připravte si otvor na protažení komína skrze střechu. Krb lze umístit i samostatně, do svahu, či k domu - doporučujeme počítat i s prostorem pro přípravu pokrmů, odkládací prostor, ukládání dřeva a především počítat s pohodlným posezením.
  • Dobré základy pro krb - to zaručí jeho dobrou stabilitu a odolnost, doporučujeme minimálně 80 cm do hloubky. Základy by měly vystupovat minimálně 10 až 15 cm nad povrch a měly by vám vytvořit tzv. sokl, na který pak krb postavíte. Tuto základovou desku doporučujeme odizolovat.
  • Použitý materiál - by měl korespondovat a ladit s prostředím, ve kterém bude krb stát. Materiál může být přiznaný či omítnutý. Měl by být z materiálu, který odolává vysokým teplotám.
  • Topeniště - je asi nejdůležitějším místem celého krbu. Musí odolávat vysokým teplotám, musí být kvalitně provedené a neporušené. Nezapomeňte na vodicí profily pro vložení roštu nebo lávového kamene.
  • Odkládací prostor - ten je nutný pro pohodlné užívání krbu. Při stavbě proto počítejte s vedlejší podpěrnou zídkou pro desku, kde budete připravovat pokrmy a odkládat náčiní pro grilování. Horní desku si pak můžete zakoupit u kameníka nebo obložit sami. Měla by být z odolného a tvrdého materiálu, aby vám vydržela co nejdéle.
  • Komín - doporučujeme používat speciální komínové tvárnice. Nad komín pak umístěte kryt, aby do něj nepršelo. Zdatní stavebníci si můžou v komíně udělat i udírnu.

Stavba krbu může být pro někoho snadná, pro druhé náročná. Pokud se však chcete vyhnout problémům a řešením špatně postaveného krbu, pak právě pro vás nabízíme již hotové krbové dílce.

Výsledek, jak takový krb může vypadat si můžete prohlédnout zde:

zahradní krb Lužnicezahradní krb Šumavazahradní krb Zvíkov se stolkem

Postavte si zahradní krb z připravených dílů

Pokud hledáte vhodný materiál pro stavbu zahradního krbu, pak už hledat nemusíte. U nás si můžete vybrat jednotlivé díly a sami si krb sestavit na zahradě. Dostanete od nás cenné rady a plán na stavbu krbu. Ušetříte čas a peníze se sháněním materiálu na stavbu a hlavně rad jak na to. Betonový zahradní krb FORWARD je ručně vyroben z kvalitního a odolného materiálu.

Záruka české kvality

Zárukou na kvalitu jednotlivých dílů vám bude naše firma FORWARD, která vyrábí krby více jak 27 let. Získáte tak od nás již hotový materiál a dílce, díky kterým bude stavba krbu zábava. Veškeré díly vyrábíme ručně z kvalitních surovin a materiálů, v ČR, na Jihu Čech ve městě Lomnice nad Lužnicí.

Přijďte si prohlédnout  zahradní krby a udírny

Přijeďte se podívat na zahradní krby a udírny do našich expozic, do detailu si je můžete prohlédout a zeptat se nás na další informace. Expozice zahradních krbů najdete v Lomnici nad Lužnicí a v Soběslavi. Více informací >>

Další možností jsou výstavy a veletrhy, na kterých nás můžete každoročně vidět. Zahradní krby a udírny FORWARD si můžete prohlédnout na těchto výstavách >>

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout